LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Vjosa Park Kombëtar/ Reagon Leonardo di Caprio: Historike

16 Mars 2023, 09:08, Aktualitet CNA
Vjosa Park Kombëtar/ Reagon Leonardo di Caprio: Historike
Lumi Vjosa

Pas shpalljes së Vjosës Park Kombëtar ka reaguar aktori i Hollywood-it, Leonardo di Caprio duke e quajtur këtë vendim historik.

Përmes një postimi në rrjetet sociale, Di Caprio shkruan se ky është një vizion i ri për ruajtje globale të ujit.

“Sot është bërë historia. Bashkëpunimi mes qeverisë shqiptare, shoqërisë civile dhe biznesit ka krijuar Parkun e parë Kombëtar të lumit të egër në Europë. Lumi Vjosa do të rrjedhë i lirë përgjithmonë, nga burimi në det, për ta shijuar brezat e ardhshëm. Një vizion i ri për ruajtjen globale të ujit. Urime për të gjithë ata që e bënë realitet këtë përpjekje të mahnitshme!”, shkruan Di Caprio./ CNA.al

 
 
 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Leonardo DiCaprio (@leonardodicaprio)

 

Lajmet e fundit nga