LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

Meçollari përfundon deklarimet në SPAK/ “Kam kallëzuar edhe Bajram Begajn”

15 Mars 2023, 12:44, Aktualitet CNA
Meçollari përfundon deklarimet në SPAK/ “Kam
Artur Meçollari

Ish-gjenerali i Flotës Detare në Forcat e Armatosura, Artur Meçollari, ka përfunduar deklarimet e tij mbi kallëzimin e bërë në SPAK, në lidhje me ndërtimet brenda pronave ushtarake në Shëngjin.

Në një deklaratë për mediat, Meçollari u shpreh se ka kallëzuar ish-shefin e shtabit Bajram Begaj, sot president Republike, shefin e zyrës së informacionit dhe ish-komandantin e Flotës Detare të Shëngjinit.

“Sot jam thirrur për shkak të padisë së dytë që kam bërë, që është padia në lidhje me bazën detare të Shëngjinit. Për këtë është kallëzuar ish-shefi i shtabit të përgjithshëm Bajram Begaj, ish-komandanti i forcës detare, Ilir Xhebexhia dhe ish-komandanti i policisë ushtarake Altin Kurti. Kanë lejuar ndërtimin në pronën e ushtrisë të një godine katërkatëshe”, tha Meçollari, duke theksuar se “është presidenti që vendos për pronat e ushtrisë”./ CNA.al

Lajmet e fundit nga