LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

Me kërkesë të Dumanit/ Olsi Dado është prokurori që i shtohet SPAK-ut

15 Mars 2023, 11:55, Aktualitet CNA
Me kërkesë të Dumanit/  Olsi Dado është prokurori
Foto ilustruese

Me kërkesë të kreut të SPAK-ut, Altin Dumani, Olsi Dado është komanduar prokuror pranë Prokurorisë së Posaçme, SPAK.

Dado është prokurori i 18-të që i bashkohet kësaj strukture hetimore.

Përveç Olsi Dados, SPAK-ut pritet t’i shtohen dhe dy prokurorë të rinj, duke e çuar numrin në 20 prokurorë total.

Kujtojmë se Dado ka lënë detyrën e drejtorit të Marrëdhënieve me Jashtë dhe Ekstradimeve në Prokurorinë e Përgjithshme./ CNA.al

 

Lajmet e fundit nga