LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

Kontrollet nga BKH në vilën në Gjirin e Lalëzit/ Ahmetaj bën ankimim në GJKKO

15 Mars 2023, 13:16, Aktualitet CNA
Kontrollet nga BKH në vilën në Gjirin e Lalëzit/ Ahmetaj
Ish-zëvendëskryeministri Arben Ahmetaj

Ish-zëvendëskryeministri Arben Ahmetaj ka ankimuar vendimin për kontrollin e banesave të ish-gruas dhe bashkëjetueses së tij. 

Ahmetaj e ka quajtur antikushtetues kontrollin në një prej vilave pasi nuk është marrë leje nga Kuvendi duke qenë se ai është deputet dhe jeton aty.

Gjithashtu thotë se bashkëjetuesja e tij nuk është informuar paraprakisht për të pasur praninë e një mbrojtësi ligjor. 

Ndër të tjera dhe ish-gruaja e tij ka depozituar një padi për të kundërshtuar kontrollet nga ana e SPAK-ut.

Kujtojmë se me 9 mars, CNA.al raportoi se forcat e policisë dhe BKH rrethuan vilën e ish-zëvendëskryeministrit Arben Ahmetaj në Gjirin e Lalëzit./ CNA.al

 

Lajmet e fundit nga