LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

“Atdheu është kthyer në një sulltanat”/ Kreu i FRPD-së: Rama po shpërblen ‘pashallarët’ e tij

12 Nëntor 2022, 18:06, Aktualitet CNA
“Atdheu është kthyer në një sulltanat”/ Kreu i
Kreu i FRPD-së, Besart Xhaferri

Kreu i FRPD-së, Besart Xhaferri, ka shprehur keqardhjen e tij për faktin që atdheu sipas tij është kthyer në një sulltanat dhe kryeministri Edi Rama po shpërblen “pashallarët” e tij.

Xhaferri thekson se ka ardhur momenti që Shqipëria të çlirohet nga sistemi i ndryë.

"Për fat të keq atdheu është rikthyer në një sulltanat. Ashtu si sullatni shpërblente pashallarët e tij me tokë e pushtet kështu ka shpërblyer dhe Rama biznesmenet, ambasadorët.

Ka ardhur koha për ta çliruar Shqipërinë nga ky sistem i ndyrë”, tha Xhaferri./ CNA.al

Lajmet e fundit nga