LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

150 pemë i shtohen Parkut të Liqenit të Farkës/ Veliaj-qytetarëve: Bashkojuni misionit tonë

6 Shkurt 2023, 14:12, Aktualitet CNA

150 pemë i shtohen Parkut të Liqenit të Farkës/

Kryebashkiaku i Erion Veliaj ka bërë me dije se Parkut të Liqenit të Farkës i janë shtuar 150 pemë të tjera.

Së bashku me studentët të Universitetit të të Sporteve, kanë kryer mbjelljen e pemëve.

Prezent kanë qenë dhe rektori Agron Kasa dhe basketbollistja e klubit të Tiranës, Mirza Alibega.

Veliaj ka ftuar çdo qytetar të bashkohet në këtë mision për t’i shtuar sa më shumë oksigjen qytetit./ CNA.al

 

Lajmet e fundit nga