LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

Manipulimi i zgjedhjeve në Korçë/ Dështon skenari, nis verifikimi

16 Maj 2022, 13:11, Politikë CNA
Manipulimi i zgjedhjeve në Korçë/ Dështon skenari, nis

CNA.al ka raportuar në lidhje me manipulimin e votave në zgjedhjet për kryesinë e PD-së, në Korçë.

Ashtu sikurse është denoncuar nga CNA.alvotat për anëtarët e kryesisë janë numëruar në fshehtësi, në errësirë të plotë.

Pasi ka mbaruar procesi i votimit, janë mbyllur dyert, është bërë numërimi dhe janë shpallur rezultatet.

Ndërkohë burimet bëjnë të ditur se Komisioni po verifikon denoncimin për zgjedhjet për kryesinë e PD-së së Korçës dhe do të dalë me një vendim.

Mesa duket Edith Harxhit &Co, të cilët ndihmuan në manipulimin e zgjedhjeve duke futur në kryesi njerëz që nuk përfaqësojnë demokratët, kanë dështuar, në misionin e tyre për të bërë një PD, si ?klub shoqëror?.

Dhe po ashtu, është i qartë dështimi i skemës së Harxhit me Manon, për të qënë deputete në zgjedhjet e radhës.

Kjo për faktin se ashtu sikurse e ka denoncuar CNA.al, manipulimi është tashmë fakt i kryer dhe i provuar.

Një grup demoratësh ka paraqitur ankesën tek Komisioni i Organizimit dhe Kontrollit të Operacioneve Elektorale, dhe do të dilet me një vendim.

Po ashtu burime për CNA.al bëjnë të ditur se pas denoncimit të manipulimit në Korçë, janë bllokuar edhe zgjedhjet për Kryesinë e PD, në Tiranë./CNA.al

Faktet/ Kush janë dhe si u manipuluan zgjedhjet për kryesinë e PD-së në Korçë

Lajmet e fundit nga