LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

“Janë mbledhur provat”/ Ngjela zbulon qëllimin e vizitës së Pompeo në Tiranë

16 Maj 2022, 10:15, Politikë CNA

Avokati Spartak Ngjela ka komentuar vizitën e ish-Sekretarit Amerikan të Shtetit, Mike Pompeo, në Tiranë.

Në një postim në rrjetet sociale, Ngjela shkruan se Pompeo ka qenë Sekretar Shteti i Republikanëve dhe sipas tij vizita e tij në Tiranë, është një ?krijim i bukur i ambasadores Yuri Kim?.

?Ish Sekretari Shtetit amerikan, Mike Pompeo, është tani në Tiranë.

Politika amerikane po tallet me Saliun. Sidomos ambasadorja Yuri Kim.

E pra, me këtë rast po flasim për nongratën e Saliut, si i bëhet tani? se Mike Pompeo ka qenë Sekretar Shteti i republikanëve deri në vitin 2020. Por në këtë vit u mblodhën edhe faktet për Saliun nga Departamenti i Shtetit.

Ja ku e keni republikanin që mendohet të jetë kandidat për president në zgjedhjet e ardhshme në Amerikë. Por, a e dinë petritat hajdutë të Saliut këtë?

Komedi e bukur kjo. Por kuptohet që ky është krijim i bukur i ambasadores Yuri Kim. Krijim shumë i bukur i politikës amerikane, gjithashtu.

Po Saliu, ende me Sorosin e ka avokatinë e tij për daljen nongrata në Shtetet e Bashkuara? Apo ky Sorosi i manipulon kundër Saliut edhe republikanët deri te Sekretari i Shtetit republikan?

Të shohim, Saliu do të na i thotë.

Është fakt i vërtetë që Pompeo ka qenë Sekretar i Shtetit kur janë mbledhur provat kundër Saliut. E dinë petritat e Saliut këtë? Se Saliu përrallën e Sorosit e ka nxjerrë për të gënjyer petritat e tij.

Është komedi e bukur…

Po pra, a do ta takojë Pompeo Saliun?

Nuk ka mundësi.

Turp, përse e do Pompeo Saliun, për ta bërë turshi?

Por ja që tani i del kripa edhe Saliut me pyetjen: Sorosi apo republikani Mike Pompeo i ka mbledhur provat kundër Saliut?

Kjo pyetje e ka përgjigjen brenda saj.

Tallje e madhe për një komedian si Saliu.?-shkruan Ngjela./CNA.al

Lajmet e fundit nga