LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

Takimi me Pompeon/ Rama tregon për çfarë diskutuan

16 Maj 2022, 09:05, Politikë CNA

Kryeministri Edi Rama ka reaguar pas takimit që ka zhvilluar sot me ish-Sekretarin Amerikan të Shtetit, Mike Pompeo.

Në një postim në rrjetet sociale, Rama shkruan se gjatë takimit është folur për pasojat e luftës në ekonomi, por edhe situatën në rajon dhe projektet e SHBA-së në Shqipëri.

“Me Sekretarin e Shtetit Amerikan, Mike Pompeo, folëm për lidhjen e ngushtë mes Shqipërisë e SHBA-së, pasojat e luftës mbi zinxhirin ekonomik, projektet amerikane në Shqipëri, situatën në rajon dhe bukurinë e rrallë të vendit tone?-shkruan Rama./CNA.al

Lajmet e fundit nga