LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Zgjedhjet e për kryetar të PD-së/ Zbardhet agjenda e takimeve të Berishës dhe Elezit

15 Maj 2022, 13:49, Politikë CNA
Zgjedhjet e për kryetar të PD-së/ Zbardhet agjenda e takimeve

Zgjedhjet për kreun e ri të PD-së do të mbahen në datën 22 maj, ndërsa në garë janë ish-kryeministri Sali Berisha dhe Ibsen Elezi.

Komisioni i Organizimit dhe Kontrollit të Operacioneve Elektorale bën të ditur edhe agjendën e tyre për ditën e nesërme.

Sipas njoftimit, Berisha do të mbajë një takim me demokratët e Kukësit në orën 17:30, ndërsa Elezi do të jetë fillimisht në një takim me demokratët e Beratit në orën 18:00 dhe më pas do të zhvendoset drejt Lushnjes ku do të takohet me simpatizantët në orën 20:00.

Njoftimi i plotë:

Komisioni i Organizimit dhe Kontrollit të Operacioneve Elektorale, njofton se turi i takimeve të kandidatëve për Kryetar të PD-së vijon:

E hënë, datë 16 maj 2022

Ora 17.30 – z. Sali Berisha takim me anëtarë dhe simpatizantë të PD në Kukës

Ora 18.00 – Z. Ibsen Elezi takim me anëtarë dhe simpatizantë të PD në degët e qarkut Berat

Ora 20.00 – z. Ibsen Elezi takim me anëtarë dhe simpatizantë të PD në Lushnjë, Divjakë

Komisioni ka marrë menjëherë masat për njoftimin e degëve përkatëse në lidhje me kalendarin e takimeve.

Komisioni fton të gjithë anëtarët e Partisë Demokratike të bëhen pjesë e fushatës për zgjedhjen e Kryetarit të PD që do të finalizohet në votimin në datën 22 maj 2022./CNA.al

Lajmet e fundit nga