LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Zgjedhjet për kreun e PD-së/ “Rithemelimi” bën lëvizjen e radhës

16 Maj 2022, 11:28, Politikë CNA
Zgjedhjet për kreun e PD-së/ “Rithemelimi” bën

Ndërsa vetëm disa ditë na ndajnë nga mbajtja e zgjedhjeve për kryetar të PD-së, Komisioni i Rithemelimit sot ka miratuar renditjen e kandidatëve në fletën e votimit.

?Komisioni i Organizimit dhe Kontrollit të Operacioneve Elektorale, njofton se në mbledhjen e datës 16.05.2022, ora 11.30, u hodh shorti për renditjen e kandidatëve në fletën e votimit, në prezencë të përfaqësuesve të tyre.

Pas hedhjes së shortit, renditja e emrave në fletën e votimit është:

1. Sali Berisha

2. Ibsen Elezi

Komisioni do të njoftojë në vijim kalendarin e takimeve të të dy kandidatëve për ditën e martë dt. 17 maj 2022.?-thuhet në njoftimin për mediat./CNA.al

Lajmet e fundit nga