Shembjet e banesave tek 5 Maji/ Banorët protestojnë para Kuvendit

27 Janar 2022, 08:50, Aktualitet CNA
Shembjet e banesave tek 5 Maji/ Banorët protestojnë para Kuvendit

Banorët e lagjes 5 Maj dhe të Laprakës po protestojnë para Kuvendit, duke kërkuar transparencë për procesin e shembjes së shtëpive të tyre.

Banorët kanë shprehur shqetësimin duke zbuluar se nuk kanë asnjë informacion se ku do të jetojnë por iu është premtuar vetëm se do të marrin një shtëpi të re.

Ata kanë kërkuar kontratën. ?Projekti i rrugës është devijuar. Po shkatërrohen 3000 familje?, shprehen banorët.

Ndërkohë ka patur ndërhyrje nga policia, e cila ka penguar që protestuesit të mos ndalojnë hyrjen e deputetëve në Kuvend. Protestuesit kanë kërkuar që forcat policore të mos i pengojnë në këtë përpjekje që ata po bëjnë për të konstatuar me të zgjedhurit e tyre./ CNA.al

Lajmet e fundit nga