BUNDESLIGA/ Dortmund nuk i ndahet Bayern Munich, fitojnë Leverkusen dhe Freiburg

22 Janar 2022, 17:29, Sport CNA
BUNDESLIGA/ Dortmund nuk i ndahet Bayern Munich, fitojnë Leverkusen dhe

Në javën e 20-të të Bundesligës gjermane u zhvilluan pesë takime. Borussia Dortmund nuk i ndahet Bayern Munich, këtë fundjavë, verdhezinjtë fitojnë me shifrat 3-2 përballë Hoffenheim. Haaland do të shënonte në minutën e 6? të takimit, ndërsa Kramaric do të barazonte shifrat në minutat shtesë të pjesës së parë.

Në fraksionin e dytë, Reus shënoi në minutën e 58?, ndërsa ndërsa një autogol i Raum çon rezultatin në 3-1. Hoffenheim shkurton diferencën me Rutter por nuk arrin që të evitojë humbjen.Leverkusen fiton bindshëm 5-1 në shtëpi përballë Augsburgut., ndërsa

Union Berlin vazhdon serinë e rezultateve pozitive dhe rrëmben tre pikë të arta në transfertë përballë Borussia M?gladbach me shifrat 1-2. Ndërkohë,Greuther Furth gjen më në fund fitoren, pasi mposht 2-1 Mainzin. Mbijetesa duket e vështirë, por ky sukses jep shpresë.

Lajmet e fundit nga