Përballje delikate në javën e 17-të/ Ja 2 sfidat e sotme në Superiore

22 Janar 2022, 09:05, Sport CNA
Përballje delikate në javën e 17-të/ Ja 2 sfidat e sotme

Superliga shqiptare e futbollit zhvillon sot dy ndeshjet e radhës në kuadër të javës së 17. Në 13:45 luhen duelet mes Partizanit dhe Kastriotit si edhe Teuta ? Laçi. Demat e Mehmetit presin krutanët në ?Elbasan Arena?, teksa kampionët e Martinit e zhvillojnë ndeshjen e tyre si pritës në Rrogozhinë.

Me Vllazninë që barazoi dje 1-1 me Egnatian në ?Loro Boriçi?, skuadrat do duan të përfitojnë nga situata për t?u ngjitur në renditje. Teuta dhe Dinamo janë në kuotën e 18 pikëve, me skuadrën e Martinit që ka tre ndeshje që del pa pikë.

Nga ana tjetër, Laçi i Josës është në vallen e titullit me 28 pikë sa Kukësi, gjashtë më pak se kryesuesit e Tiranës.

Ndeshjet, 22 janar 2022 ? 13:45

Partizani ? Kastrioti

Teuta ? Laçi

Lajmet e fundit nga