Shorti i Kupës së Mbretit, Reali sërish ndaj Bilbaos

21 Janar 2022, 13:36, Sport CNA
Shorti i Kupës së Mbretit, Reali sërish ndaj Bilbaos

U hodh sot shorti për të përcaktuar sfidat çerekfinale në Kupën e Mbretit, ku përballja që pritet të jetë më e ?zjarrta? është ajo midis Bilbaos dhe Real Madrid.

Pas vetëm një jave, kur Reali mposhti Bilbaon për trofeun e Superkupës, kjo sfidë rikthehet sërish në Kupën e Mbretit. Ekipi bask elimino Barcelonën e Çavit, pas 120 minutash lojë. Gjithashtu dhe Realit i duheshin kohët shtesë për të mposhtur Elçen.

Në sfidat e tjera Real Sociedad do të presë real Betis, ndërsa Valencia do të ketë përballë Kadizin. Një sfidë e lehtë shikohet për Rajo Vajekanon e Ivan Balliut, e cila do të presë Majorkën.

Lajmet e fundit nga