Shkëlqeu me Kukësin në Superiore, ja ku ka firmosur sot Godberg Kuper

20 Janar 2022, 13:11, Sport CNA
Shkëlqeu me Kukësin në Superiore, ja ku ka firmosur sot Godberg

Godberg Kuper është lojtari i ri i skuadrës së Makedonijas në Superligën e Maqedonisë së Veriut. Ish-sulmuesi i Kukësit ka firmosur një kontratë të re nga ku do të vijojë karrierën e tij futbollistike në shtetin ballkanas.

Këtë lajm e ka bërë publike klubi i Makedonija në profilin e saj zyrtar në rrjetin social në ?Instagram? duke i uruar mirëseardhjen sulmuesit. 24-vjeçari pasi e mbylli me skuadrën verilindore u transferua në Serinë D italiane nga ku u aktivizua vetëm një sfidë me Lavelon.

Më parë Kuper ka mbajtur veshur edhe fanellat e Shafhauzen, Arukës, Vianenses, Espinjos, Koindeksas, Aurora Seriates dhe Verdelos.

Lajmet e fundit nga