LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

VIDEO/ Eni Imami bën heroin, Dinamo e Shkëmbit triumfon ndaj Kukësit

19 Janar 2022, 17:47, Sport CNA
VIDEO/ Eni Imami bën heroin, Dinamo e Shkëmbit triumfon ndaj

Një gol i Eni Imamit në minutën e 89 dhe dy pritje të të riut Simoni, kanë siguruar fitoren 1-0 të Dinamos ndaj Kukësit në ndeshjen që mbylli javën e 16 të Superiores.

KUKËSI-DINAMO 0-1
89? Imami

90?+5? Mbyllet ndeshja me fitoren 1-0 të Dinamos.

90?+3? Përsëri Simoni. Pas një harkimi nga e majta, Feizhao gjuan me kokë por sfera pritet nga portieri në pozicion.

90?+2? Spektakolar Simoni. Pas një goditje këndi, Sofranac devijon drejt portës së tij, por djaloshi fluturon dhe heq topin që po shkonte drejt trekëndëshit.

90? Jepen 4 minuta shtesë.

89? GOOOL i Dinamos. Pas një goditje dënimi, topi shkon te Imami i cili në një pozicion diagonal dërgon sferën në rrjetë.

Lajmet e fundit nga