Levandovski përballë zgjedhjes/ Rinovim me ulje page ose largim

19 Janar 2022, 11:45, Sport CNA
Levandovski përballë zgjedhjes/ Rinovim me ulje page ose largim

Robert Lewandowski mund të largohet nga Bayern Munich në verë.

Kontrata e sulmuesit polak me bavarezët skadon në vitin 2023 dhe, sipas Bild, ky i fundit i ka dhënë ish-lojtarit të Borussia Dortmundit dy opsione: ose të rinovonte me paga më të ulëta ose të transferohej në verë.

Lewandowski është 33 vjeç dhe në politikën e Bayernit ka vetëm një vit vazhdim të kontratës për moshën mbi 30. Kartoni i tij do të vlerësohej në 50 milionë euro.

Drejtuesit dëshirojnë që të qartësojnë situatën sa më shpejt të jetë e mundur, për të punuar në gjetjen e një zëvendësuesi, qoftë Haaland apo dikush tjetër.

Kështu bomberi polka, pas ceremonisë së FIFA-s, ku fitoi çmimin si lojtari më i mire, ka deklarua:

?Jam i fokusuar vetëm te vetja?. Për Haaland: ?Ai është një lojtar i madh, por ne kemi karakteristika të ndryshme?.

Sipas Bild, Robert tani për tani është ?shumë i qetë?, mendon vetëm për Bayern dhe në fund të sezonit do të analizojë të gjithë skenarët e mundshëm.

Lajmet e fundit nga