Kukësi dhe Partizani pas Vasil Shkurtaj, sulmuesi shuan zërat e merkatos?

18 Janar 2022, 11:42, Sport CNA
Kukësi dhe Partizani pas Vasil Shkurtaj, sulmuesi shuan zërat e

Vasil Shkurtaj është dëshirë e Kukësit për një rikthim me ngjyrat Blu në Superligë. Verilindorët kanë shprehur interes për nënshkrimin me sulmuesin 29 vjeçar, që është pjesë prej dy vitesh e futbollit kinez me JX Beidamen.

Veprimi i fundit i sulmuesit në rrjetet sociale turbullon situatën, teksa pas shtatë javësh mungesë postimesh, Shkurtaj ka hedhur foto me fanellën e klubit kinez. Kjo mund të jetë një formë për shuarjen e zërave të merkatos, me sulmuesin që vendosi kushte për kthimin në Shqipëri.

E ardhmja e Shkurtaj pritet të qartësohet në ditët në vijim, teksa më herët sulmuesi ishte dëshirë e Partizanit, që u stepën nga kushtet dhe paga e tij e lartë.

Lajmet e fundit nga