“FIFA The Best”/ Sot ceremonia, kush do të kurorëzohet më i miri?

17 Janar 2022, 17:25, Sport CNA
“FIFA The Best”/ Sot ceremonia, kush do të kurorëzohet

Në orën 19:00, direkt nga Zyrihu, do të fillojë dhe ceremonia madhështore e ?FIFA The Best?. Mesi, Levandovski e Salah do të mësojnë se kush prej tyre do të shpallet si më i miri i këtij sezoni.

FIFA sot do të shpallë dhe formacionet më të mira për meshkuj dhe femra për vitin 2021. Gjithashtu do të jepet dhe çmimi për futbollisten më të mirë femër.

Më poshtë keni listën e çmimeve dhe finalistët:

Futbollisti më i Mirë: Mesi, Levandovski, Salah

Futbollistja më e Mirë: Hermoso, Kerr, Putelas

Çmimi ?Pushkash?: Lamela, Taremi, Shik

Portieri më i Mirë: Mendi, Donaruma, Nojer

Portierja më e Mirë: Berger, Endler, Mari Labe

Trajneri më i Mirë për MeshkujMançini, Tuhel, Guardiola

Trajneri/ja më i/e Mirë për Femra: Kortez, Hejes, Viegman

Çmimi për Fansin/Fansat

Çmimi Fair-Play

Lajmet e fundit nga