Ndodh për herë të parë në histori, Interi arrin statistikën e veçantë në Serinë A

17 Janar 2022, 11:10, Sport CNA
Ndodh për herë të parë në histori, Interi arrin

Mbrëmjen e djeshme Interi ka barazuar pa gola 0-0 ndaj Atalantës në stadiumin ?Gewiss?, ku zikaltërit ndalen pas 8 fitoresh radhazi në kampionat.

Sipas faqes së njohur të statistikave ?OPTA Paolo?, Interi ka ruajtur portën e paprekur prej 5 ndeshjesh radhazi në transfertë, për herë të parë në histori që nga epoka e tre pikëve për fitore.

Një statistikë unike kjo për skuadrën e Inzagit duke u konfirmuar edhe njëherë se zikaltërve është shumë vështirë t?i shënosh pasi është dhe mbrojtja e dytë më e mirë e kampionatit pas asaj të Napolit.

Interi renditet në vendin e parë duke grumbulluar 50 pikë, +2 më shumë se Milani, por edhe me një ndeshje më shumë për të zhvilluar, duke parë se sfida e parë e vitit kalendarik 2022 ndaj Bolonjës në stadiumin ?Renato Dall?Ara? u shty për shkak të rasteve të shumta me COVID-19 te skuadra emiliane.

5 – L?#Inter ha tenuto la porta inviolata in cinque partite di fila in Serie A lontano da San Siro per la prima volta nell?era dei tre punti a vittoria. Saracinesca.#AtalantaInter #SerieA

— OptaPaolo ? (@OptaPaolo) January 16, 2022

Lajmet e fundit nga