Gjimshiti synon të ndalë kampionët, publikohen formacionet zyrtare të Atalanta-Inter

16 Janar 2022, 19:15, Sport CNA
Gjimshiti synon të ndalë kampionët, publikohen formacionet

Inter synon të vazhdojë ritmin e fitoreve në Seria A, por përballë ka një kundërshtar të vështirë si Atalanta. Zikaltërit vijnë të motivuar pas fitores në Superkupë kundër Juventusit.

Skuadra e Inzagit ndodhet në vendin e parë në kampionat dhe fitorja ndaj një rivali direkt si Atalanta, do t?i jepte një sinjal të fortë ndjekësve. Bergamaskët nga ana tjetër synojnë të afrohen me kreun, por dhe të shkëputet nga Juventusi që e ndjek.

Kjo ndeshje pritet të dhurojë spektakël mes dy prej pretendentëve për titullin kampion në Itali.

Lajmet e fundit nga