VIDEO/ E pabesueshme çfarë ndodh në Kupën e Afrikës, portieri i “dhuron” topin kundërshtarit në sekondat e fundit

16 Janar 2022, 18:46, Sport CNA
VIDEO/ E pabesueshme çfarë ndodh në Kupën e Afrikës,

Një episod i pabesueshëm është parë sonte në Kupën e Afrikës. Teksa rezultati mes Bregut të Flidishtë dhe Sierra Leones ishte 2-1 në minutën e 93-të, portieri i vendasve, Sangare bën atë që askujt s?do ia kishte marrë mendja. Ai përpiqet të zotërojë një top në ajër dhe e pasi e bën këtë gjë, e lëshon po vetë.

Më pas është gjithçka e thjeshtë për miqtë për të shënuar dhe barazuar në 2-2, falë Kamara. Video po bën xhiron e rrjetit dhe me siguri që do shqyrtohet si një rast ku kemi të bëjmë me trukim ndeshjeje. Për më tepër ndiqni videon:

 

 

Lajmet e fundit nga