Renditja e Superiore, kjo është tabela pas 4 ndeshjeve të para të vitit

16 Janar 2022, 15:49, Sport CNA
Renditja e Superiore, kjo është tabela pas 4 ndeshjeve të para

Sfida mes Kukësit dhe Dinamos do të përmbyllë javën e 16-të të Kategorisë Superiore, e cila deri tani ka prodhuar shumë surpriza, ku më së shumti spikat triumfi i Kastriotit të vendit të fundit ndaj kampionëve në fuqi të Teutës me rezultatin 2-0. Me 3 pikët e marra ndaj durrsakëve, krutanët u ngjitën në kuotën e 11 pikëve, 3 më pak se Egnatia e vendit të parafundit.

Ndërkohë për sa i përket Teutës, ?djemtë e detit? të drejtuar nga Edi Martini, duket se janë postuar në zonën e ftohtë, me vetëm 18 pikë në 16 javë. Për sa i përket Partizanit, me fitoren e sotme ndaj Egnatias, ?demat e kuq?, kanë hedhur vështrimin në pjesën e sipërme të tabelës, ku do të tentojnë një vend në Kupat e Europës.

Pas përfundimit të 4 ndeshjeve të javës së 16-të, renditja kryesohet nga Tirana me 34 pikë, teksa ndjekin Laçi dhe Kukësi, me 28 pikë. Vlen të theksohet fakti se verilindorët e Longos, kanë një ndeshje më pak.

JAVA 16
Të shtunën
Skënderbeu-Laçi 0-0
Tirana-Vllaznia 0-0

Të dielën
Egnatia-Partizani 0-3
Kastrioti-Teuta 2-0

Të mërkurën
Kukësi-Dinamo 18:45

Lajmet e fundit nga