Egnatia-Partizani, formacionet zyrtare/ Ja si zbresin në fushë ekipet

16 Janar 2022, 12:29, Sport CNA
Egnatia-Partizani, formacionet zyrtare/ Ja si zbresin në fushë ekipet

Do të startojë në orën 13:45, në stadiumin ?Arena Egnatia?, sfida Egnatia-Partizani, e vlefshme për javën e 16-të në Kategorinë Superiore. Skuadra rrogozhinase synon triumfin për vazhdimësinë, ndërsa Partizani kërkon fitoren e parë nën drejtimin e trajnerit të ri Dritan Mehmeti dhe suksesin pas dy disfatave radhazi, respektivisht ndaj Kukësit dhe në derbin e kryeqytetit ndaj Tiranës.

Për sa i përket formacioneve zytare, te Egnatia, bi në sy aktivizimi nga minuta e parë e Ademit, që iu bashkua skuadrës rrogozhinase në merkaton e janarit nga skuadra e Laçit, ndërkohë në krahun tjetër trajneri Mehmeti ka hedhur nga minuta e parë Alban Hoxhën që rikthehet pas mungesës disa javore, teksa pjesë e formacionit titullar janë dhe Bitri e Skuka që u bashkuan me ?Demat? në merkaton e janarit.

FORMACIONET ZYRTARE 

EGNATIA ? Puja, Krasniqi, Krivanjeva, Allmuça, Eller, Iseni, Imeri, Xhekson, Ademi, Shtubina, Magani. Trajner: Z.Ramadani

PARTIZANI ? Hoxha; Sota, Belica, Bitri, A. Marku; Rrapaj, Mala, H. Marku; Cara, Zhunior, Skuka. Trajner. D. Mehmeti

Lajmet e fundit nga