Rivalë për titullin, publikohen formacionet zyrtare të ndeshjes Tirana-Vllaznia

15 Janar 2022, 18:32, Sport CNA
Rivalë për titullin, publikohen formacionet zyrtare të ndeshjes

E shtuna në Superiore mbyllet me derbin e Shqipërisë. Tirana-Vllaznia është kryendeshja e kësaj dite, me skuadrat që janë pretendente për titullin kampion.

Bardheblutë kryesojnë kampionatin me 33 pikë dhe synon të përfitojë nga hapi fals i Laçit ndaj Skëndebeut. Vllaznia nga ana tjetër synon të afrohet sa më shumë me kreun dhe një fitore ndaj Tiranës, do t?i jepte në goditje luftës për titull.

FORMACIONET ZYRTARE

Tirana: Bekaj; Toshevski, Behiraçe, Hoxhallari, Ismaijgeci; Totre, Limaj, Toli; Seferi, Hoti, Xhixha

Vllaznia: Zogoviç; Gurishta, Adili, Fallou, Hakaj; Jonuzi, Krymi; Kruja; Da Silva, Latifi; Aralica

 

Lajmet e fundit nga