Publikohen formacionet zyrtare, shikoni si rreshtohen Skënderbeu dhe Laçi

15 Janar 2022, 15:22, Sport CNA
Publikohen formacionet zyrtare, shikoni si rreshtohen Skënderbeu dhe

Skënderbeu-Laçi është sfida që do të ngre siparin për këtë vit në Superiore. Të dyja skuadrat do të kërkojnë fitoren, në mënyrë që ta nisin me këmbë të mbarë vitin.

Skënderbeu noton në ujëra të turbullta sepse gjendet në vendin e 8 me 15 pikë dhe rrezikon rënien nga kategoria. Laçi nga ana tjetër është ndër favoritët për të fituar kampionatin dhe gjendet në vendin e tretë me 27 pikë. Skuadra e Mirel Josës ka bërë 5 fitore radhazi dhe synon të vazhdojë me këtë ritëm.

SKËNDERBEU: Rexhepi, Zguro, Meksi, Dumfur, Sadriu, Bajrami, Moraesh, Zhan Viktor Mara, Pusi, Mensah.

Trajner: M. Memelli

LAÇI: Dajsinani, Turkaj, Veliaj, Velkovski, Ziko, Deliu, Lushkja, Qato, Mazrekaj, Zarubica, Guindo.

Trajner: M.Josa

 

Lajmet e fundit nga