“Ndërruam formacionin në 24 orët e fundit”, Josa i jep meritat Skënderbeut: I ka marrë pikë çdo kundërshtari të fortë

15 Janar 2022, 18:46, Sport CNA
“Ndërruam formacionin në 24 orët e fundit”, Josa i

Skënderbeu ka marrë një pikë shumë të vlefshme ndaj Laçit në barazimin 0-0. Superiorja është kthyer, por për të parë ndeshje të një niveli të lartë duhet të presim ende. Pak raste ka pasur ky takim i parë, nisur edhe nga mënyra sesi korçarët kanë luajtur në fushën e blertë. Përballë ekipit më në formë të Superiores që kishte pesë fitore në pesë ndeshjet e fundit, Skënderbeu ka marrë një pikë duke i bërë punës vetes dhe ekipeve të tjera që po luftojnë për titullin kampion.

Loja është kontrolluar nga kurbinasit, por edhe korçarët kanë qenë të rrezikshëm me kundërsulmet e shpejta. Rasti më i mirë ishte ajo gjuajtje e Zikos që do të devijohej nga ana e Rexhepit. Në pjesën e parë u anulua edhe një gol i Mensah, me përsëritjen e pamjeve që i dhanë të drejtë vendimit të gjyqtarit. Pas përfundimit të ndeshjes trajnerët kanë dhënë intervistat për emisionin ?Gol pas Goli? në ?SuperSport?.

Josa (Laçi): ??Barazimi nuk më lë shije të mirë. Kishim probleme në ditët e fundit, por skuadra luajti futboll. Duhet t?i kishim zgjidhur më mirë disa situata në pjesën e parë, ndërsa në të dytën u rritëm, por duhet të kishim goditur më shumë portën e Skënderbeut. Edhe barazimi nuk mund të them se është rezultat i keq, mund ta pësonim te rasti i Mensah. Duhet të jemi konkretë dhe të sinqertë për mënyrën se si luajtëm sot.

Tentuam të krijonim më shumë, në përgjithësi jam i kënaqur me lojtarët. Mund të kishim bërë më mirë në veprimetsulmuese,sidomos në futjen në zonën e Skënderbeut. Unë jam i kënaqur me gatishmërinë e shprehur nga lojtarët. Është ndërruar formacioni në 24 orët e fundit, udhëtuam sot me vetëm 16 lojtarë. Mënyra e lojëssë Mazrekajt është ajo që zhvilloisot. Ai zhvilloi një lojë të mirë,sidomos në pjesën e dytë, jam i kënaqur me gjendjen fizike dhe ritmin që mbajti deri në fund. Guindo dhe Zarubica mund të bënin më mirë në pjesën e parë. Skënderbeu i ka marrë pikë çdo kundërshtari të fortë në letër?, përfundoi trajneri i Laçit.?.

 

Lajmet e fundit nga