Ndarja nga jeta e Ramazan Rragamit, Duka homazhe ish-futbollistit të shquar: Humbëm një mik të madh!

16 Janar 2022, 11:27, Sport CNA
Ndarja nga jeta e Ramazan Rragamit, Duka homazhe ish-futbollistit të

Ditën e djeshme futbolli shqiptar humbi një nga emrat më të shquar të futbollit shkodran dhe shqiptar, Ramazan Rragamin. Presidenti i Federatës Shqiptare të Futbollit, Armand Duka ka qenë prezent në homazhet në drejtim të tijin teksa ka dhënë një deklaratë për mediat duke deklaruar se është një humbje e madhe për futbollin dhe jo vetëm pasi është larguar nga jeta një mik i mirë!

?Nuk është e lehtë për asnjë qytetar shkodran, tifoz futbolli apo edhe qytetar të Shqipërisë që përcjellin sot një nga njerëzit me kontribute në shoqërinë shqiptare dhe jo vetëm në futboll.

Ramazan Rragamin nuk ka njeri në botën e futbollit që të mos thotë ?ishte njeri i mirë. Ishte njeri i shoqërisë dhe i komunitetit sportiv?.

Ramazani ka qenë një futbollist shumë i madh. Çdo shkodranë po të pyetet nuk besoj se nuk do ta rendisin në emrat më të mirë të futbollit shkodran dhe atij Kombëtar. Me kontributet të jashtëzakonshme, si trajner, si trajner i ekipeve Kombëtare, si zyrtar i Federatës Shqiptare të Futbollit.

Me shumë kontribute në jetën shoqërore në përgjithësi. Është humbje e madhe për ne, për familjen e tij. Dua t?i shpreh ngushëllimet të gjithëve, kryesisht familjes, fëmijëve të Ramazanit.

Për mua ka qenë një mik shumë i mirë, e kam njohur shumë nga pranë, kam bashkëpunuar me të dhe është një humbje personale e imja dhe e familjes time.?, përfundoi Armand Duka.

Lajmet e fundit nga