Kategoria Superiore, këto janë dy ndeshjet e sotme

16 Janar 2022, 09:29, Sport CNA
Kategoria Superiore, këto janë dy ndeshjet e sotme

Kategoria Superiore zbret edhe sot në fushën e blertë për të luajtur dy ndeshjet e radhës të javës së 16-të, ku në orën 13:45 do të zhvillohen dy takime.

Në stadiumin ?Arena Egnatia? do të luhet Egnatia-Partizani. Skuadra rrogozhinase kërkon triumfin e dytë radhazi për të dalë nga zona e ftohtë, ndërsa Partizani këtkon fitoren që i mungon prej dy ndeshjesh.

Në po të njëjtën orë luan dhe Kastrioti-Teuta, e cila do të zhvillohen në stadiumin e qytetit të Kamzës. Ekipi krutan kërkon fitoren pas dy ndeshjesh, ndërsa Teuta kërkon kthesën e rezultateve pozitive.

Lajmet e fundit nga