Si gaboi Barça me “bomberin” e Fiorentinës, mund ta kishte blerë për vetëm 18 milionë euro

15 Janar 2022, 20:28, Sport CNA
Si gaboi Barça me “bomberin” e Fiorentinës, mund ta

Një nga objektivat prioritare që Barcelona ka për këtë merkato, por edhe për verën e ardhshme, është afrimi i një ose dy qendërsulmuesve. Një nga emrat që ka ?piketuar? sekretari teknik është Dushan Vlahovic, sulmuesi i Fiorentinës, që po bën një sezon të shkëlqyer në Serinë A.

Nuk është vetëm klubi i Barçës që e synon, pasi serbi është në listën e shumë klubeve të mëdha në Evropë. Operacioni është kompleks, sepse çmimi i transferimit të lojtarit nuk bie nën 70-80 milionë euro dhe me kalimin e kohës mund të rritet edhe më shumë. Megjithatë, Barcelona pati mundësinë të nënshkruante me sulmuesin për 18 milionë verën e kaluar dhe e la këtë mundësi t?i ikë. Gjithçka nisi në gusht 2020.

U organizua një takim mes Darko Ristic, menaxherit të lojtarit, dhe Drejtorisë Sportive një shumë edhe më të vogël se ajo e shpenzuar për Dest. Çuditërisht, drejtuesit e Barcelonës nuk e pranuan këtë propozim, pasi në javët e fundit të sezonit 2020-2021, rendimenti i sulmuesit kishte pësuar rënie, çka kishte krijuar dyshime mbi cilësitë e tij.

Një mundësi e humbur, duke parë ecurinë e sulmuesit të Fiorentinës gjatë sezonit të kaluar dhe problemet Barcelonës në sulm.

Lajmet e fundit nga