VIDEO/ Coutinho i prish festën në debutim Manchester United, Wolves super

15 Janar 2022, 19:45, Sport CNA
VIDEO/ Coutinho i prish festën në debutim Manchester United, Wolves

Manchester United nuk ia ka dalë të fitojë kundër Aston Villa, edhe pse shënoi dy herë e para. Ky duel përfundoi në barazim 2-2 dhe pati protagonist Philippe Coutinho, ish-lojtarin e Liverpool.

Takimi nisi mirë për United, që realizoi me Bruno Fernandes, i ndihmuar edhe nga gafa e portierit Martinez. ?Djajtë e kuq? lëshuan terren, por ishin të rrezikshëm dhe e shënuan edhe golin e dytë.

Coutinhi ishte ai që ndryshoi fatet e kësaj ndeshjeje, pasi u aktivizua në minutën e 68-të. Braziliani asistoi për golin e Ramsey dhe në minutën e 82-të shënoi edhe golin që shmangu humbjen e skuadrës së tij.

NDESHJET E TJERA ? Wolves vijon me ecurinë pozitive dhe sot mori fitoren e tretë në katër ndeshje, pasi mposhti skuadrën e Southampton me rezultatin 3-1. Jimenez e zhbllokoi sfidën, ndërsa Coades dyfishoi.

Ward-Prowse me një goditje dënimi e hapi ndeshjen sërish, por Adama Traore realizoi golin që i vuri kapak ndeshjes. Fitore edhe për Norwich, e treta këtë sezon, kundër Everton me rezultatin 2-1. ?Kanarinat? ngjiten në vendin e tretë nga fundi për momentin dhe mundohen të dalin nga zona e ftohtë.

Në barazim 1-1 është mbyllur Neëcastle-Watford. Qymyrxhinjtë si zakonisht kanë shënuar të parët, këtë herë me Saint-Maximin, por në fund Joao Pedro u hoqi dy pikë shumë të vlefshme me golin e shënuar.

PREMIER LEAGUE ? JAVA 22

Newcastle-Watford 1-1
Shënues:
 Saint-Maximin 49? / Pedro 88?

Norwich-Everton 2-1
Shënues:
 Keane (aut.) 16?, Idah 18? / Richarlison 60?

Wolves-Southampton 3-1
Shënues:
 Jimenez (pen.) 37?, Coades 59?, Traore 90+1? / Ward-Prowse 84?

Aston Villa-Manchester United 2-2
Shënues: 
Ramsey 77?, Coutinho 82? / Fernandes 6?, 67?

Lajmet e fundit nga