Ivan Perisic nuk po rinovon me Interin, Chelsea është gati të përfitojë

16 Janar 2022, 11:39, Sport CNA
Ivan Perisic nuk po rinovon me Interin, Chelsea është gati të

Sirena angleze për Ivan Perisic. Mesfushori i Interit është vënë në shënjestrën e Chelsea si transferim i mundshëm në merkaton e janarit. Kontrata e 32-vjeçarit skadon në fundin e sezonit dhe mundësia që ai të largohet nga Interi është shumë e lartë.

Me dëmtimin e Ben Chilwell, Marcos Alonso është i vetmi lojtar që Tuchel ka në krahun e majtë. Për këtë arsye, afrimi i Perisic do të ishte i mirëpritur. Nga ana tjetër, Beppe Marotta nuk kërkon ta humbasë me parametër zero dhe në rast të një oferte të mirë, do të privohej nga shërbimet e kroatit.

Sipas The Mirror, strategjia që ?Blutë e Londrës? do të ndjekin lidhet më shumë me bindjen e lojtarit. Ai e ka shprehur disa herë se i pëlqen një eksperiencë ne Premier League dhe paga që Chelsea mund t?i ofrojë do të jetë më e lartë se ajo që i ofron Interi.

Lajmet e fundit nga