Liverpool ngjitet i dyti, Leeds tregon muskujt ndaj West Ham/ Ja rezultatet e ndeshjeve të Premier Ligës

16 Janar 2022, 16:25, Sport CNA
Liverpool ngjitet i dyti, Leeds tregon muskujt ndaj West Ham/ Ja rezultatet e

Liverpool është rikthyer te fitorja pas tre ndeshjes pa pikë të plota. ?The Reds? mposhtën në Anfield 3-0 skuadrën e Brentford dhe ngjiten në vendin e dytë në klasifikim, me 11 pikë më pak se Manchester City kryesues.

Skuadra e Klopp dominoi dhe pati shumë raste për gol, por ndeshjen e zhbllokoi vetëm në minutën e fundit të pjesës së parë, me anë të ?xholit? Fabinho që e çoi topin drejt e në rrjetë.

Oxlade-Chamberlain ishte ai që shënoi golin e qetësisë, kurse Minamino e futi na kasafortë fitoren e Liverpool. Dueli tjetër u luajt në Londër, aty ku Leeds befasoi skuadrën e West Ham me rezultatin 2-3.

?Çekiçët? i kishin fituar tre ndeshjet e fundit dhe ishin rikthyer në vendin e katërt, por Jack Harrison ishte ai që ua bëri gjëmën. Mesfushori zhbllokoi ndeshjen dhe riktheu epërsinë edhe dy herë të tjera, pas golave të Bowen dhe Fornals.

PREMIER LEAGUE ? JAVA 22

Liverpool-Brentford 3-0
Shënues:
 Fabinho 44?, Oxlade-Chamberlain 69?, Minamino 77?

West Ham-Leeds 2-3
Shënues:
 Bowen 34?, Fornals 52? / Harrison 10?, 37?, 60?

Lajmet e fundit nga