E zbulon “The Guardian”, klubi i Premier League kërkon kartonin e Brojës

16 Janar 2022, 17:30, Sport CNA
E zbulon “The Guardian”, klubi i Premier League kërkon kartonin

Southampton e ka ndarë mendjen dhe kërkon të blejë kartonin e Armando Brojës. Sulmuesi kuqezi është në huazim nga Chelsea, teksa ka shënuar shtatë gola këtë sezon me ekipin e Hassenhuttl.

The Guardian në Angli bën me dije se klubi i Southampton nuk dëshiron ta humbasë lojtarin në verë, teksa ka nisur negociatat me Chelsea për kartonin e Brojës. Mbetet të shihet reagimi i Bluve, që pak muaj më parë rinovuan me sulmuesin e Kombëtares shqiptare deri në 2026.

?Southampton po zhvillon bisedime me Chelsean për transferimin e mundshëm të Armando Brojës, i cili ka bërë përshtypje që kur u transferua në St Mary?s në huazim.

20-vjeçari ka shënuar pesë gola në ligë që kur iu bashkua skuadrës së Ralph Hasenhüttl në fillim të sezonit dhe Southampton do të dëshironte ta kishte sulmuesin me kontratë të përhershme.

Mbetet për t?u parë nëse lojtari shqiptar është pjesë e planeve afatgjata të Chelseat. Situata pritet të bëhet më e qartë këtë javë, me Southampton të vetëdijshëm se klubet e tjera do të jenë të interesuara për Brojën?, shkruan media angleze.

Lajmet e fundit nga