Te Dinamo "fërkojnë duart", mbërrin “dhurata” Reginaldo për sulmin

17 Janar 2022, 10:44, Sport CNA
Te Dinamo "fërkojnë duart", mbërrin

Dinamo është gati për ndeshjen kundër Kukësit, që zhvillohet të mërkurën prej orës 16:45 në ?Elbasan Arena?.

Trajneri Bledi Shkëmbi ka buzëqeshur, pasi nga dita e djeshme është vënë nën urdhrat e tij edhe sulmuesi Reginaldo, sikurse shkruan ?Panorama Sport?.

Futbollisti nga Mozambiku rikthehet në Abissnet Superiore dhe me gjasa mund të debutojë ndaj Kukësit me të cilin ka fituar edhe ?Këpucën e Artë? para dy sezonesh me 13 gola.

Sezonin më të mirë në Superiore Reginaldo e ka me Laçin, pasi ka shënuar 18 gola, para se të bëhej i njohur në Shqipëri nga eksperienca e tij me Luftëtarin.

Lajmet e fundit nga