Muriqi do largohet nga Lazio, do transferohet te ekipi i njohur rus

17 Janar 2022, 08:22, Sport CNA
Muriqi do largohet nga Lazio, do transferohet te ekipi i njohur rus

Orë vendimtare për Lacion dhe Vedat Muriqin. Sulmuesi i përfaqësueses së Kosovës pritet të transferohet te skuadra e CSKA Moskë me formulën e huazimit me obligimin e blerjes së 9 milionë eurove.

Bardhekaltërit e Mauricio Sarrit do ta zëvendësojnë me ish-sulmuesin e Milanit, Xhanluka Lapadulën, i cili do të largohet nga Benevento.

Gjatë këtij sezoni 27-vjeçari është aktivizuar në total në Serinë A me Lacion në 11 ndeshje ku nuk ka mundur dot që të realizojë asnjë gol.

Lajmet e fundit nga