Shkarkimi i Benitez, Evertoni nis kontaktet me Gattuso

17 Janar 2022, 16:26, Sport CNA
Shkarkimi i Benitez, Evertoni nis kontaktet me Gattuso

Everton prej ditësh është në kërkim të një trajneri të ri, pas shkarkimit të Rafa Benitez.

Sipas asaj që raportojnë mediat angleze, klubi i Premier League, ka kontaktuar Gennaro Gattuso, për t?i besuar drejtimin e skuadrës.

Tekniku italian është papunë nga fundi i sezonit të kaluar, kur u largua nga drejtimi i Napolit dhe tashmë është gati për drejtimin e një skuadre të re.

Në orët e ardhshme pritet të ketë edhe një vendim përfundimtar, mbi një marrëveshje të mundshme mes Gattuso dhe Everton.

Lajmet e fundit nga