Zbardhet axhenda e javës së 17-të në Superiore, ja kur luhen sfidat

17 Janar 2022, 13:33, Sport CNA
Zbardhet axhenda e javës së 17-të në Superiore, ja kur luhen

Në pritje të ndeshjes së fundit të javës së 16-të në Kategorinë Superiore, mes Kukësit dhe Dinamos, e cila do të zhvillohet të mërkurën në orën 16:45 në stadiumin ?Elbasan Arena?, zbulohet zyrtarisht dhe axhenda e javës së ardhshme ku do të luhet në katër ditë.

Ndeshja hapëse e kësaj jave do të jetë Vllaznia-Egnatia e cila do të luhet të premten e 21 janarit në orën 16:45 në stadiumin ?Loro Boriçi?. Të shtunën e 22 janarit do të zhvillohen dy takime në të njëjtin orar 13:45.

Partizani do të ndeshet ndaj Kastriotit në stadiumin ?Elbasan Arena?, ndërsa Teuta-Laçi do të sfidohen në stadiumin ?Arena Egnatia?. Të dielën e 23 janarit do të zhvillohet vetëm një ndeshje ku në stadiumin ?Loro Boriçi?, Kukësi përballet kundër Skënderbeut.

Ndërsa javën e 17-të e përmbyll derbi i kryeqytetit, Dinamo-Tirana, e cila do të zhvillohet ditën e hënë, në orën 19:45 në stadiumin ?AIR Albania?.

E premte, 21 Janar 2022 ?
VLLAZNIA ? EGNATIA | 16:45 | Stadiumi ?Loro Boriçi? |

E shtunë, 22 Janar 2022 ?
PARTIZANI ? KASTRIOTI | 13:45 | Stadiumi ?Elbasan Arena? |
TEUTA ? LAÇI | 13:45 | Stadiumi ?Arena Egnatia? |

E dielë, 23 Janar 2022 ?
KUKËSI ? SKËNDERBEU | 16:45 | Stadiumi ?Loro Boriçi? |

E hënë, 24 Janar 2022 ?
DINAMO ? TIRANA | 19:45 | Stadiumi ?AIR Albania? |

Lajmet e fundit nga