Reginaldo nis stërvitjen me Dinamon

17 Janar 2022, 15:26, Sport CNA
Reginaldo nis stërvitjen me Dinamon

Më në fund ka mbërritur në Tiranë sulmuesi Artur Rexhinaldo Faife, i cili dje ka nisur stërvitjen me skuadrën e tij të re, Dinamon. Kontrata e tij me blutë është për një vit e gjysmë.

Me sulmuesin ishte arritur akordi ditë më parë, por u vonua për shkak të procedurës së pajisjes më vizë, që zakonisht për ata që vijnë nga vendet afrikane zgjat më shumë.

Të shtunën sulmuesi erdhi në Shqipëri dhe një ditë më pas zhvilloi seancën e parë stërvitore me kryeqytetasit.

Lajmet e fundit nga