“FIFA THE BEST”/ Mahniti botën me finten ndaj Arsenalit, Lamela fiton çmimin

17 Janar 2022, 18:34, Sport CNA
“FIFA THE BEST”/ Mahniti botën me finten ndaj Arsenalit, Lamela

Në orën 19:00, direkt nga Zyrihu, ka filluar dhe ceremonia madhështore e ?FIFA The Best?. Mesi, Levandovski e Salah do të mësojnë se kush prej tyre do të shpallet si më i miri i këtij sezoni.

FIFA sot do të shpallë dhe formacionet më të mira për meshkuj dhe femra për vitin 2021. Gjithashtu do të jepet dhe çmimi për futbollisten më të mirë femër.

LIVE CEREMONIA

Erik Lamela fiton çmimin ?Pushkas? për golin më të bukur. Lojtari i Totenhemit e mori këtë çmim për golin  me finte kundër Arsenalit.

Eduard Mendi është shpallur ?Portieri i Vitit?. Gardiani i Çelsit mundi në këtë garë Donarumën dhe Nojerin. Sezonin e kaluar ai fitoi Champions-in me Çelsin.

 

Kristinë Sinkel mori ?Çmimin Special?, një nderim që jepet për motive të veçanta dhe kontribut shumë të madh si brenda, por dhe jashtë fushe. 38 vjeçarja luan për në Kanada për Portland dhe u shpreh shumë e emocionuar për këtë arritje.

Më poshtë keni listën e çmimeve dhe finalistët:

Futbollisti më i Mirë: Mesi, Levandovski, Salah

Futbollistja më e Mirë: Hermoso, Kerr, Putelas

Çmimi ?Pushkash?: Lamela, Taremi, Shik

Portieri më i Mirë: Mendi, Donaruma, Nojer

Portierja më e Mirë: Berger, Endler, Mari Labe

Trajneri më i Mirë për MeshkujMançini, Tuhel, Guardiola

Trajneri/ja më i/e Mirë për Femra: Kortez, Hejes, Viegman

Çmimi për Fansin/Fansat

Çmimi Fair-Play

Lajmet e fundit nga