FOTO/ FIFA shpalos formacionin më të mirë të vitit

17 Janar 2022, 19:35, Sport CNA
FOTO/ FIFA shpalos formacionin më të mirë të vitit

FIFA ka shpalosur formacionin më të mirë të vitit 2021.

Në portë Donnarumma i cili ka përpara tij tre mbrojtësit, Alaba, Ruben Dias dhe Bonucci.

Më pas në mesfushë ndodhen Jorginho, Kante dhe De Bruyne. Sulmi përbëhët nga katër sulmuesit më në formë momentalisht si Cristiano Ronaldo, Messi, Haaland dhe Lewandwoski.

Lajmet e fundit nga