Lewandowski mposht Messin dhe Salah, FIFA zgjedh më të mirët e vitit/ Ja të gjitha çmimet

17 Janar 2022, 20:05, Sport CNA
Lewandowski mposht Messin dhe Salah, FIFA zgjedh më të mirët e

Sulmuesi polak, Robert Lewandowski është zgjedhur si lojtari më i mirë i vitit nga FIFA. Në ceremoninë e çmimeve të FIFA-s, sulmuesi i Bayern Munich, ka mposhtur në garën për lojtarin më të mirë, rivalët Mohamed Salah dhe Leo Messi.

Ishte pikërisht ky i fundit, që e mposhti polakun në garën për ?Topin e Artë?, çmim që solli edhe shumë polemika.

Për sa i përket çmimeve të tjera, Thomas Tuchel u zgjodh trajneri më i mirë i vitit, ndërsa çmimi për portierin më të mirë shkoi për Edouard Mendy të Chelsea.

FORMACIONI MË I MIRË:

Më poshtë keni listën e çmimeve:

Futbollisti më i Mirë: Levandovski,

Çmimi ?Pushkash?: Lamela

Portieri më i Mirë: Mendi,

Trajneri më i Mirë për MeshkujTuhel

Lajmet e fundit nga