FIFA shpall lojtarit më të mirë për vitin 2021

17 Janar 2022, 19:35, Sport CNA
FIFA shpall lojtarit më të mirë për vitin 2021

FIFA ka dhënë emrin e lojtarit më të mirë mashkull për vitin 2021.

Është përsëri Robert Lewandowski. Sulmuesi polak e fitoi këtë çmim personal edhe në vitin 2020.

Treshja finaliste ishte Messi, Lewandowski dhe Salah por bomberi polak doli fituesi.

Lajmet e fundit nga