Ergys Kaçe heq dorë nga pretendimet financiare, qëndron te Partizani

18 Janar 2022, 12:46, Sport CNA
Ergys Kaçe heq dorë nga pretendimet financiare, qëndron te

Ergys Kaçe dhe Partizani janë ndarë në dy ?fronte luftimi? dhe nuk kanë ndër mend të dorëzohen derisa të arrijnë qëllimet e tyre. Klubi i ka kërkuar largimin, Kaçe e ka pranuar, por pretendimet e tij financiare janë gjithë arsyeja e kësaj ?përplasjeje?.

Kaçe ia ka bërë të qartë klubit se nuk i fal asgjë, me drejtuesit, që po mundohen në të gjitha mënyrat për ta bërë të ulë pretendimet. Kontrata e Kaçes përfundon në verë. Mesfushori nga Korça kërkon paratë deri në janar, plus muaj shtesë, në mënyrë që të dalë menjëherë lojtar i lirë. Këto pretendime Partizanit i duken të tepruara.

Aktualisht Kaçe po stërvitet me moshat dhe klubi ia ka bërë të qartë se nuk ka ndër mend të ndryshojë qëndrim. I ndodhur në një situatë jo komode, Kaçe ka vendosur të ulë disi pretendimet e tij, por sërish kërkon të gjitha paratë në dorë.

Lajmet e fundit nga