Prapaskenat e merkatos/ Tirana dënon rebelin afrikan, Apolonia “bllokadë” Partizanit për Gjatën

19 Janar 2022, 10:31, Sport CNA
Prapaskenat e merkatos/ Tirana dënon rebelin afrikan, Apolonia

Partizani po tenton të afrojë një sulmues dhe ditët e fundit ka biseduar për Vasil Shkurtajn. Vlonjati tani është më pranë Kukësit dhe në kampin e kuq duhet të gjejnë një tjetër zgjidhje.

Periudhën e fundit ata kanë tentuar të afrojnë Mario Gjatën, i cili pjesën e parë të sezonit ishte pjesë e Dinamos. I riu pati një dëmtim dhe nuk mund të jepte kontributin e tij.

Apolonia e ka ende kartonin e tij dhe deri më tani ka refuzuar kalimin e Gjatës te ?Demat e kuq?. Sezonin e kaluar sulmuesi i Shqipërisë U21 shënoi 8 gola në Abissnet Superiore me fierakët.

TIRANA ? Në kampin bardheblu problemi është Richard Danso, sulmuesi anësor që Tirana e mori për të zëvendësuar verën e shkuar brazilianin Elton Cale.

Me Danso Tirana ka pasur disa herë probleme dhe së fundmi sipas ?Panorama Sport? ai është ndëshkuar për shkak të sjelljes jo korrekte. Ganezi është urdhëruar të kalojë te Tirana U21.

Lajmet e fundit nga