ZYRTARE/ Nënshkruan ish-trajneri i Milan, Sampdoria prezanton teknikun e ri

19 Janar 2022, 16:39, Sport CNA
ZYRTARE/ Nënshkruan ish-trajneri i Milan, Sampdoria prezanton teknikun e ri

Sampdoria ka prezantuar Marco Gianpaolo si trajnerin e ri të ekipit. Shkarkimi i D?aversa nga skuadra genoveze ka bërë që drejtuesit t?i besojnë sërish Gianpaolos, duke e rikthyer pas tre vitesh në kryes të skuadrës.

Ish-trajneri i Milan ka firmosur për 6 muaj me të drejtë rinovimi për dy vite.

?Sampdoria mirëpret Marco Giampaolo si trajner në krye të ekipit të parë deri më 30 qershor 2022 me një opsion deri më 30 qershor 2024. Urojmë punë të mbarë për trajnerin dhe stafin e tij?, njofton Samp.

Lajmet e fundit nga