Luhet pas pak Kukësi-Dinamo, publikohen formacionet zyrtare

19 Janar 2022, 15:28, Sport CNA
Luhet pas pak Kukësi-Dinamo, publikohen formacionet zyrtare

Kukësi-Dinamo do të jetë sfida e fundit e javës së 16-të në Abissnet Superiore, e cila u shty me disa ditë për shkak të rasteve me COVID-19 në ekipin verilindorë. Qëllimi kryesor për të dyja ekipet është vetëm fitorja.

Kukësi kërkon të afrohet më shumë me Tiranën, e cila ngeci në kryeqytet me Vllazninë dhe një fitore e mundshme do ta shkurtonte diferencën mes tyre me vetëm 3 pikë.

Nga ana tjetër, Dinamo po kërkon të ringrejë ekipin dhe të shpresojë më shumë se sa vetëm mbijetesa. Sfida do të luhet në stadiumin ?Elbasan Arena?, në orën 16:45.

FORMACIONET ZYRTARE:

Kukësi: Tafas, Lulaj, Hila, Bytyçi, Ndreca, Sula, De Lukas, Gj.Taipi, Sh.Taipi, Milunoviç, Fejzhao

Dinamo: Simoni, Sofranak, Imami, Siljanovski, Maliqi, Samake, Sidibe, Lilaj, Demiri, Denilson, Ibraimi.

Lajmet e fundit nga