Publikohet renditja, mësoni se kush u shpall skuadra më e mirë në botë për vitin 2021

20 Janar 2022, 19:04, Sport CNA
Publikohet renditja, mësoni se kush u shpall skuadra më e mirë

Kur flasim për skuadrën më të mirë në botë shumë prej nesh i shkon mendja tek ekipe si Reali, Barcelona, Bajern, Çelsi etj. Por në fakt për vitin 2021 është një skuadër tjetër që ka marrë podiumin

Federata Ndërkombëtare e futbollit dhe statistikave (IFFHS) ka shpallur Palmeirasin si ekipi më i mirë me 322 pikë. Kjo është hera e parë që një ekip brazilian renditet në vendin e parë në këtë klasifikim. Vjet atë fituan Kupën Libertadores.

Përsa i përket ekipeve europiane, në 10 vendet e para Mançester Sitit renditet më lart nga të tjerët. Ekipi i Guardiolës renditet në vendin e tretë me 300 pikë, e ndjek Çelsi në vendin e katërt me 289. Më poshtë keni 10 ekipet e para në listë.

Lajmet e fundit nga