Dëbora pushton vendin, shtyhen ndeshjet e kampionatit shqiptar

21 Janar 2022, 15:25, Sport CNA
Dëbora pushton vendin, shtyhen ndeshjet e kampionatit shqiptar

Korabi-Tomori dhe Pogradeci-Butrinti janë dy sfidat e Kategorisë së Parë, të cilat janë shtyrë për një datë të pacaktuar për shkak të dëborës që ka pushtuar lindjen e vendit.

Siç shikohet dhe në foto, kushtet për të luajtur janë zero. Dëbora po mundohet të pastrohet nga fusha, por asgjë nuk mund bëhet për sfidat e nesërme.

Gjatë ditëve në vijim pritet dhe një njoftim se kur këto sfida do të luhen.

Lajmet e fundit nga